Skauti Jablonec nad Nisou
 
 

Hlavní menu:


Středisko - Kronika - Rádcák v Tatobitech

Rádcák v Tatobitech 26.-29.10.2001

První den

Sešli jsme se v hojném počtu 14 lidí (Háta, Štěně, Lvíče, Prskavka, Sloníka, Skřítek, Svištík, Klíště, Otazník, Bagr, Bobr a Ducho) na Rychnovském vlakovém nádraží. Z vlaku jsme si výhledů na krajinu moc neužili, protože byla už tma jak v ranci neboli pytli (nebo nejlépe, jestli chcete, v sáčku). V Turnově se k nám připojili Bamba s Kytkou a do Rovenska pod Troskami jsme dojeli něco po osmé. Ano, opravdu, nepletu se a nepíšu Rovensko omylem, ale pokud jste někdy byli v Tatobitech, jistě jste záhy jako my zjistili, že tam vlak nejede. Tudíž nás do klubovny tatobitských skautů doprovázeli po celou naši 6km (tři kilometry od nádraží na okraj Tatobit a ještě tři "nášupem", protože Tatobity tvoří nudli zmíněné délky) "dva a pes". Klubovna nás velmi mile překvapila - kompletně vybavená s koupelničkou, sprchovým koutem, WC, topením i krbem, obligátními stoly a židlemi a půdou s několika postelemi (bohužel nepostačily pro všechny). Jenom než se vytopilo, tak nám bylo zima (trošičku)...(no, přiznám barvu, trošičku víc)...(no vlastně tedy docela dost.)

Druhý den

Po trochu pozdním vstávání a uvaření "dobré" snídaně (občas trochu připálené) jsme se vydali na nedaleký Kozákov. Netajím se tím, že pravděpodobně to v původním plánu bylo zamýšleno kvůli výhledu, ale jakmile člověk vyhlédl ven, muselo mu být jasné, že takhle to nepůjde a ospravedlnění se bude muset najít jinde. Nakonec jsme to střihli zkratkou, zahřáli jsme se chůzí do kopce a bylo nám dobře - víceméně. Na Kozákově nám byla hrozná zima, a tak se tady vlastně jakoby "našlo" to ospravedlnění, čili: šli jsme do Chaty Kozákov, nakoupili turistické známky a čaj nebo čokoládu. Z Kozákova jsme radostně zamířili zpátky do klubovny, ještě jsme stihli navštívit Klokočské průchody, hrad Rotštejn a zahrát si bojovku v lese a večer jsme si dali "lentilkovou party". Trocha statistiky: celkem jsme snědli asi 750 ks lentilek, a tak na každého v průměru připadlo 53,57142857142857142857142857142 ks. Ale počty se přece jen trochu lišily.

Třetí den

Vstávali jsme brzy a s nadějí jsme vzhlíželi k nebesům - kdyby pršelo, měla se naše 30 km trasa zkrátit nebo zrušit, ale..bohužel. Naštěstí zasáhly "vyšší mocnosti" a vlak ze Semil jsme nestihli=>trasa byla zkrácena na "pouhých" 20. Ze Semil jsme pozdějším vlakem dojeli do Staré Paky (občerstvili jsme se tam langošem: když namočíte houbu na mytí do oleje, kečupu a sýra, dostanete přesný prototyp této lahůdky) a odtamtud na zříceninu kradu Kumburku a poté hradu Bradlce, ze kterého jsme toho ale přes tu mlhu moc neviděli. Vrátili jsme se přes Kyje, z nich vlakem do výše zmíněného Rovenska a zase... proč jen jsou ty Tatobity tak dlouhé?!

Čtvrtý (a zároveň poslední) den

Ráno jsme se stihli jen jíst, sbalit se, uklidit tuto přepychovou klubovnu a dojít ZASE DO ROVENSKA na vlak. Doprovodil nás "jeden a pes" (Baky a Six) k "tisícileté lípě", pak jsme se s nimi rozloučili a v Rovensku jsme se ještě mrkli do dřevěné zvonice s obrácenými zvony. A pak už jen do Rychnova. Tam nám ujel autobus do JBC, když jsme se šli občerstvit do místní samoobsluhy, ale co...Tím končím, ale ještě vám dám radu na závěr:
NEKUPUJTE SI (A NEJEZTE!) LANGOŠE Z NÁDRAŽNÍHO BUFETU VE ST. PACE!!!

Háta


Poslední aktualizace: 30.4. 2006
Informace o webu
Junák, svaz skautů a skautek ČR | Skautská křižovatka | Rovernet | Teepek | Jablonec nad Nisou © Vojtěch Kurka 2006