Skauti Jablonec nad Nisou
 
 

Hlavní menu:


Základna Modrá Hvězda Tanvald


Více fotek
Základna leží nedaleko města Tanvald (okres Jablonec nad Nisou). Původně byla postavena jako start bobové dráhy, ze které zbyly do dnešní doby jen trosky. Do roku 2005 sloužila jako klubovna skautskému středisku Tanvald, po jeho sloučení se střediskem Watakí byla postupně upravena do stavu vyhovujícímu provozu základny.

Nyní patří pod ústředí Junáka, spravuje ji Okresní rada Junáka v Jablonci nad Nisou. Starají se o ni bývalí členové střediska Tanvald a oddílu R+R Mamuti.

Nachází se nedaleko vrcholu Malého Špičáku. Před základnou je volný prostor velikosti volejbalového hřiště s ohništěm. Základna je obklopena lesem, od hustých mlazin až po vysoký les s příjemnou travou. Vrchol Malého Špičáku tvoří skupina skalisek.

V současné době má 5 místností: hlavní místnost (kamna, stoly, případné spaní), strojovnu (sklad nářadí), kancelář (sklad herních věcí, vařící kout), malou předsíň s dřevníkem a velkou půdu (spaní).

Spí se na zemi (dřevěná s kobercem), pohodlná kapacita je 20, maximální 40 lidí. Na základnu je zavedená elektřina, topí se v kamnech. Ve vařícím koutu jsou dva elektrické dvouplotýnkové vařiče a rychlovarná konvice. Součástí vybavení jsou knížky, hry, nářadí a nádobí. Uvnitř se přezouvá.

Pitná voda je na základně z místní studny. V zimě je omezený provoz – nefunguje vnitřní záchod (venku je kadibudka), umyvadlo a průtokový ohřívač, voda teče pouze z hadice.

Tanvald nabízí městské kino, koupaliště, výběr obchodů a supermarkety Billa, Penny a Lidl. Na okolních vrcholech Špičáku, Terezínce, Štěpánce a Černé Studnici jsou kromě přírodních skalních vyhlídek i kamenné rozhledny. V okolí je velký výběr kvalitních sjezdovek i běžeckých tratí.

Z Tanvaldu se dá poměrně rychle dostat do tří různorodých pohoří: Jizerských hor, Českého ráje a Krkonoš. Dostupná a zajímavá jsou i okolní města Jablonec nad Nisou, Liberec, Železný Brod a Turnov.

Kontakt:
Ondra – Ondřej Týl, tel. 608 174 251, otylZAVINACcentrum.cz, ICQ:206-716-146
Další informace: Skautské základny nebo http://zakladnatanvald.wz.cz//

Mapy:

Fotky ze základny


Poslední aktualizace: 22.8. 2013
Informace o webu
Junák, svaz skautů a skautek ČR | Skautská křižovatka | Rovernet | Teepek | Jablonec nad Nisou © Vojtěch Kurka 2006