Skauti Jablonec nad Nisou
 
 

Hlavní menu:


Středisko - Kronika - Čekatelské zkoušky 2002

Čekatelské zkoušky 26.-28.4. 2002

KDY? 26.-28.4.2002
KDE? Chata Hubertka v Jizerských horách
KDO? Čekatelé z Jablonce a Nymburka, zkoušející, servis team

Pátek 26.4.
Na chatu Hubertku jsme dorazili každý nějakým jiným způsobem, ale do 20:00 jsme se tu objevili všichni. Večeři nám ukuchtil servis team (který se o nás v době zkoušek opravdu dobře staral) a mohl začít první program. Byly to všemožné hry na seznámení a rozdělení do skupin, ve kterých zorganizujeme v dalších dnech svou fitku (jakákoli pohybová hra). Potom byla zpívanda a další program podle uvážení. Někdo se učil na zkoušky, jiný spal nebo si povídal…

Sobota 27.4.
Místo rozcvičky proběhla jedna z fitek, po té nás čekala snídaně, slavnostní zahájení zkoušek a další hrozně nabitý program. Dopoledne probíhaly konzultace jednotlivých oborů, ze kterých jsme měli být prozkoušeni: metodika, bezpečnost, zdravověda, organizace a právo, základy hospodaření, myšlenkové základy skautingu, pedagogika a psychologie. Na konzultacích jsme se ptali na nejasnosti, zkoušející nám vysvětlovali hodnocení a průběh zkoušek, nebo jsme zkoušeli oživovat andulu na zdravovědě.

Vše uběhlo celkem rychle a ještě před obědem jsme obhájili své čekatelské práce (které jsme odesílali ještě v zimě). Na samotné zkoušky jsme se rozdělili do dvojic, našli jsme si svá "doupata" a trochu nervózně jsme čekali na příchod prvních zkoušejících. Mě osobně se nejvíc líbila zkouška z organizace a práva, kde jsme papírovým telefonem hovořili se "zvědavým reportérem", který se z nás pokoušel vytáhnout všemožné informace a také zdravověda kde jsme ošetřovali namaskované zraněné (úraz hlavy, zaražený střep, elektrický šok nebo zvrtnutý kotník), oživovali andulu a jiné. V přestávkách jsme měli Jizerskohorské hrátky (např. udržení celé skupiny na stromě). Po večeři nás čekal odpočinkový program s Tichošlápkem.

Neděle 28.4.
Dnes se dokončovaly poslední zkoušky. Zahráli jsme si zbývající fitky, sbalili jsme si, uklidili chatu a přišli jsme na závěrečný nástup, kde jsme se dozvěděli vyhodnocení. Většina z nás zkoušky splnila a může tedy zastávat další funkce v oddílu. Při hodnocení celé akce jsme se shodli na tom, že se nám na Hubertce líbilo a zkoušky také proběhly celkem v pohodě.

Skřítek


Poslední aktualizace: 30.4. 2006
Informace o webu
Junák, svaz skautů a skautek ČR | Skautská křižovatka | Rovernet | Teepek | Jablonec nad Nisou © Vojtěch Kurka 2006