Skauti Jablonec nad Nisou
 
 

Hlavní menu:


Středisko - Kronika - Rádcák 15.-17.2.2002

Rádcák v Novém Městě pod Smrkem 15.-17.2. 2002

KDO TU BYL: Ducho, Kaliméro, Štěně, Lvíče, Prskavka, Svištík, Háta, Skřítek, Klokan, Tučňák, Sloníka, Klíště

Začátek našeho rádcáku proběhl bez větších změn. Jako obvykle jsme nestíhali, proto jsme nebyli ani příliš překvapeni, když k nám v Liberci přistoupili Prskavka s Duchem. V Novém Městě p. Smrkem na nás čekal místní skaut, aby nám ukázal klubovnu, ve které máme po další dva dny přespat. Byla to menší chalupa se zahradou. Večerní program byl celkem poklidný, kromě vyprazdňování zásob (neboli večeření) jsme se pokoušeli zatopit v zrádných kamínkách a hráli jsme všemožné hry.

Dnešní den (sobota) jsme vyrazili na výlet. Někoho to možná zklame, ale na Smrk jsme nešli. Vlastně jsme jenom trochu prolezli okolí, zahráli si Gorilku (velmi inteligentní a náročná hra pro rádce a rádkyně) a několik jiných her a znovu dorazili do chaty. Tady jsme měli na programu malování na hedvábí, což nám šlo s velmi rozdílným úspěchem.

Po této "náročné" práci jsme na zahradě hráli fotbal s tenisákem a honěnou, při které se "baba" musí držet v místě, kam dostala "babu" od někoho jiného (plácne-li vás "baba" např. do nohy, musíte se jí držet a při tom honit ostatní). Při této zábavě nás obveselovala jedna postarší paní, která neměla na programu nic lepšího, než vykřikování a poučování o tom, jak bývali dříve lepší a jak tohle za jejích mladých let nebývalo. K večeru odjelo naše vedení a my zjistili, jak malou máme fantazii na hry. Asi hodinu jsme vymýšleli, co dělat a nakonec jsme zase hráli naši starou osvědčenou hru z puťáku - městečko Palermo.

Ráno po snídani se náš program skládal z balení, úklidu a předání chaty. Cestou na vlak jsme se ještě stavili v cukrárně.

A tím skončil náš další rádcák.

Skřítek (též Permoník)


Poslední aktualizace: 30.4. 2006
Informace o webu
Junák, svaz skautů a skautek ČR | Skautská křižovatka | Rovernet | Teepek | Jablonec nad Nisou © Vojtěch Kurka 2006