Skauti Jablonec nad Nisou
 
 

Hlavní menu:


Středisko - Kronika - Silvestr 2001

Silvestr 31.12.2001

Ráno 31.12. se nám i za nepříliš příjemného počasí stávalo fajnově, vždyť nás po svátcích čeká první společná akce,silvestrovské dopoledne s kamarády. Bude spousta legrace, plíce dostanou pořádně zabrat, nikdo nebude zahálet.

Po nepříliš příjemné jízdě busem jsem se vyštrachali ven . Vydali jsme se ke škole (naproti Plusu), v jejíž tělocvičně jsme měli lámat rekordy. Jen co jsme se převlíkli, hned se musíme hádat (vždyť bez toho by to ani nešlo, alespoň malinko) o budoucí kapitány družstev, nakonec jsme skončili u starého spolehlivého stříhání. Pak už to bylo nato tata, máme tři družstva a to Štolpišáky, Safíráky a Pollengrundy (nebo tak nějak se to píše). A už začínaj soutěže, ale nejdříve jak jinak než trošinku pochybná rozcvička by Orel.

Tak nyní ale opravdu na začátek štafeta, potom vážeme na konci uzle (má ty svatá dobroto), lezem jako raci, skáčem jako džaby, převážíme Titanic, ale v trochu menších rozměrech. Děláme kotouly a otočky, nějací šikulkové si třeba cca 15min přehazujou tenisák. Abychom se trošku vydejchali, kluci mají připravený dva rychlotestíky s otázkama typu: Jak dlouhá je DNA? Odkud byly do Ameriky přivezené skleněné korálky? apod. Šlo nám to skvěle to se musí uznat, no přeci jenom jsme na prázdniny vypnuli. A potom třikrát hurá nesou se bonpari, jako cena pro vítěze-Štolpišáky, tak chvíli spokojeně cucáme, ale pusy se nám nezavřou. Potom nastává ještě velké fotbalové zápolení, hrajeme s tenisákem, je to velice napínavý, zvlášť závěrečné střílení penalt, při kterém se kluci dusí smíchy, no kdo umí ten umí, že dámy.Pak se jdeme trochu občerstvit do šatny teda nezasvěcený by si ji mohl splést se saunou, ale to je detail.

Potom přijelo ještě pár přespolních, tak jsme se vrhli na volejbal, no volejbal s trochou fantazie, ale bavili jsme se dobře a to je hlavní, pár lidiček mohlo vedle u Baghéry lézt. A pak už se bohužel muselo končit, ještě jsme sebe i ostatní (ty hlavně) vyváleli ve sněhu. Podali si ruce popřáli si hezkej novej rok a už jsme si to mastili domu, každý na jinou světovou stranu.

Byl to čupr Silvestr, stálo to zato trochu si přivstat.

Prskavka


Poslední aktualizace: 30.4. 2006
Informace o webu
Junák, svaz skautů a skautek ČR | Skautská křižovatka | Rovernet | Teepek | Jablonec nad Nisou © Vojtěch Kurka 2006